انتقال دامنه

/ انتقال دامنه
انتقال دامنه

انتقال دامنه

 

انتقال دامنه:

روش انتقال دامنه از یک registrar به یک registrar دیگر چگونه است

ابتدا شما باید موارد زیر را رعایت نمایید :

1.مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل 60 روز از ثبت و یا انتقال دامنه به شرکت ثبت کننده فعلی گذشته باشد.

2.مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل یک روز تا تاریخ انقضا دامین فرصت باقی مانده باشد. با شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود تماس حاصل نمایید تا دامین شما را unlock کند و همچنین کد authorization را دریافت نمایید. کنترل نمایید که به ایمیل administrator دامین خود دسترسی داشته باشید و ایمیل فعال باشد. سپس میتوانید در بخش پشیتبانی نیماد درخواست انتقال دامین را بدهید.
و ما در خواست انتقال دامنه را برای registrar شما می فرستد. Registrar شما نامه ای را به ایمیل administrator دامین شما برای تایید این انتقال ارسال می کند که شما می بایست مطابق با دستور العمل ذکر شده در آن ایمیل اقدام نمایید. کل مراحل فوق 5 تا 10 روز به طول می انجامد. پس از انتقال کامل دامین ، شما از طریق کنترل پنل نیماد می توانید دامین را مدیریت نمایید.

نحوه انتقال دامنه از resello.com:

نحوه انتقال دامنه از resello.com:

 

نحوه انتقال دامنه از resello.com:

– اگر به پنل Resello خود در شرکت ثبت دامنه‌ ی فعلیتان دسترسی دارید، ابتدا وارد پنل خود در همان شرکت قبلی شوید، سپس دامنه را از حالت قفل خارج نموده و رمز انتقال دامنه (کد EPP) را دریافت کنید.

2- اگر به پنل Resello خود در شرکت ثبت دامنه‌ ی فعلیتان دسترسی ندارید، از شرکت ثبت دامنه ی فعلیتان بخواهید تا رمز انتقال دامنه را در اختیارتان قرار دهد.

3- به بخش “انتقال دامنه به نیماد” مراجعه نموده و در ابتدا نام دامنه را وارد کنید. بعد از آن کد EPP را وارد کرده و رجیسترار “مبدا” و رجیسترار “مقصد” را نیز گزینه ی “Resello” انتخاب نمایید. سپس گزینه “انتقال دامنه” را کلیک نموده و در صفحه ی بعد نیز گزینه “ثبت نهایی” را انتخاب کنید.

4- جهت دسترسی به دامنه ی خود در پنل اختصاصی سامانه نیماد به آدرس زیر مراجعه نموده و ایمیل خود را وارد نمایید تا رمز عبور اکانت برای شما ارسال شود: http://register.tsn.co.ir/ca/forgot-password

5- پس از دریافت رمز عبور می توانید از طریق آدرس زیر وارد اکانت بین المللی خود شوید: http://register.tsn.co.ir/ca/login

6- پس از تکمیل فرآیند انتقال دامنه که به صورت رایگان انجام می شود، می توانید نسبت به تمدید دامنه خود اقدام فرمایید.

نکات لازم جهت انتقال دامنه:
  •  هر دامنه یک کد امنیتی (کد انتقال، Security Code ، EPP Code) دارد که به منظور انتقال دامنه باید از شرکت ثبت کننده قبلی دامنه دریافت شود.
  •  در صورتی که برای اولین بار در سامانه دامنه.نت اقدام به انتقال و یا ثبت دامنه ی بین المللی (به طور کلی سفارش دامنه بین المللی) می کنید، لازم است که اکانت دامنه های بین المللی خود را از طریق ایمیلی که به همین منظور برایتان ارسال می شود، تایید نمایید. در غیر اینصورت انتقال دامنه ی شما انجام نخواهد شد.
  •  انتقال دامنه در این حالت (از رجیسترار ریسلو به رجیسترار ریسلو) به صورت آنی انجام می گردد.