انتقال دامنه های IR

مراحل انتقال دامنه آی آر :

فروشنده یا انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی)

ابتدا وارد پنل انتقال دهنده (صاحب امتیاز فعلی) شوید پس از آن از پنل سمت راست برروی انتقال دامنه کلیک نمایید و یا می توانید وارد لینک زیر شده و در قسمت «فروش دامنه (انتقال به شناسهٔ دیگر)» نام دامنه ای که میخواهید انتقال دهید را قید نمایید و برروی دکمه «بعدی» کلیک نمایید پس از آن یک شماره رمز (pin) دریافت خواهید کرد.

https://www.nic.ir/Domain_Transfer

 

سپس رمز (pin) را به شخص خریدار بدهید.

منتظر بمانید تا خریدار دامنه عملیات مورد نیاز را انجام بدهد سپس در قسمت «انتقال دامنه» دکمه مشاهده درخواست را کلیک نمایید سپس در خواست انتقال نمایان می شود که می‌توانید آن را تایید یا رد کنید. در صورت تایید عبارت «در انتظار تایید مرکز ثبت» ظاهر خواهد شد و موضوع برای تایید به مرکز ثبت دامنه منتقل می شود پس از آن در صورت که شخص اتقال دهنده حقیقی یا حقوقی باشد مرکز ثبت دامنه مدارکی را جهت تایید انتقال درخواست می کند

مدارک اشخاص حقیقی : در صورتی که داخل ایران هستید می توانید فرم انتقال را تکمیل و همراه با کپی کارت ملی و یا گذرنامه معتبر به ایرنیک ارائه دهید.

مدارک اشخاص حقوقی : اشخاص حقوقی می بایست فرم را در سربرگ شرکت یا سازمان خود تکمیل کرده و حتما با امضاء مدیرعامل یا شخصی که در روزنامه رسمی حق امضاءدارد به همراه کپی روزنامه رسمی شرکت ارسال نمایند.

هچنین برای ارسال مدارک از آموزش ارسال مدارک به ایرنیک استفاده نمایید.

خریدار دامنه (صاحب امتیاز پیشنهادی)

با شناسه خود وارد سایت ایرنیک شوید

سپس از پنل سمت راست برروی «انتقال دامنه» کلیک نمایید و به قسمت «خرید دامنه» نام دامنه و کد انتقال (pin) وارد نمایید و برروی دکمه «بعدی» کلیک نمایید .

سپس رابطه ها را برروی «خودم» تنظیم نمایید و پس از مطالعه قوانین و مقررات ایرنیک برروی درخواست انتقال کلیک نمایید

توجه داشته باشید فقط شخصی که درخواست انتقال دامنه  را می سازد باید هزینه دامنه را پرداخت نماید می توانید برای پرداخت دامنه از نمایندگان فروش ایرنیک برای انتقال استفاده نماید و باید نام دامنه و رمز(pin) را در اختیار نمایندگان قرار داده تا کارهای پرداخت و انتقال را برای شما انجام دهند.

پس از پرداخت دامنه می بایست منتظر بمانید تا دامنه توسط ایرنیک تایید شود .برای پیگیری درخواست خود می توانید به صفحه «درخواست‌های من» مراجعه نمایید.

ارسال نظر

یک × دو =