شورت کد وردپرس

/ وبلاگ نیماد / مرکز آموزش / شورت کد وردپرس

شورت کد وردپرس

آموزش وردپرس: شورت کد وردپرس چیست؟

شورت کد،  عبارات از پیش تعیین شده ای هستند که با توجه به شما استفاده می شوند و اعمالی از پیش تعیین شده رو در سایت انجام می دهند. شورت کد ها رو در []،(کروشه)،قرار می گیرد.

 

از نسخه وردپرس 2.5 به بعد شورت کدها معرفی و مورد استفاده  قرار گرفت در گذشته برای درست کردن یک فرم به طور مثال: صفحه تماس با ما میبایست چندین خط کد نویسی کرد تا یک فرم ایجاد شود، پس از معرفی شورت کدها به راحتی با قرار دادن یک شورت کد کوتاه آن فرم فراخوانی می شود.

 

همچنین در طراحی سایت برخی المان ها و مواردی مانند ( گالری تصاویر /  جدول قیمت / نظرات مشتریان / تب / دکمه و …) توسط طراح سایت کدنویسی می شد و طراح از آنها استفاده  می کرد منتها با توجه به اینکه اینها شامل کدهای HTML / PHP / CSS بودند برای کاربر عادی (مشتری) قابل فهم نبود و آنها نمی توانستند در صفحات دیگر که خودشان ایجاد می کنند استفاده کنند و تنها در صفحات اصلی که طراح استفاده کرده بود قابل مشاهده بود.

 

برای اینکه بیشتر متوجه شوید مثالی میزنم، فرض کنید طراح سایت یک ویژگی نظرات مشتریان نوشته بود (که نظرات کاربران را به صورت اسلایدی نمایش می داد) و از آن در صفحه اصلی سایت استفاده کرده بود، حال مشتری علاقه مند بود در صفحه معرفی محصول / خدمات خود انتهای آن صفحه باز از این ویژگی استفاده کند باتوجه به اینکه  اینها کد بودند استفاده آنها برایش سخت و مجبور بود مجدد از طراح سایت خود کمک بگیرد. حال با معرفی شورت کد مشتری میتواند ویژگی هایی که طراح سایت کدنویسی کرده و آنها را در قالب شورت کد ارائه داده در هر جای نوشته / برگه / پروژه ها استفاده کند.

 

 

شرکت نیماد، در طراحی وب سایت تمامی موارد و ویژگی هایی که امکان استفاده آن به صورت شورت کد وجود دارد آماده و در اختیار مشتریان می گذارد که کار مدیریت سایت برایشان بسیار ساده باشد.

 

به طور مثال به برخی مواردی که در طراحی سایت شورت کد کار می شود نام می برم:

اسلایدر مطالب، اسلایدر تصاویر، لوگو مشتریان، جدول قیمت، باکس های خدمات، نمایش نمونه کارها، جداکننده، تب، تب آکاردیون، فونت آیکون، نظرات مشتریان به صورت اسلاید و ساده، لیست خدمات، باکس های اطلاع رسانی، عنوان ها، دکمه، گوگل مپ، فاصله دهنده، ستون بندی، نمایش اخبار و … را در برگه ها، مطالب، و سورس قالب استفاده کرد.

 

ارسال نظر

2 + 15 =