نحوه اتصال سی پنل

/ وبلاگ نیماد / مرکز آموزش / Cpanel / نحوه اتصال سی پنل

پس از اتصال سی پنل به whmcs از امکاناتی مانند : ساخت هاست ، مسدود کردن ، حذف ، تغییر پکیج ، تغییر رمز اکانت و …. می توانید استفاده کنید.

ابتدا به پنل whmcs خود وارد شوید و از قسمت Setup > Products/Services روی Servers  کلیک کنید و سپس روی گزینه Add New Server کلیک کنید

مانند تصویر زیر اطلاعات را تکمیل کنید

در قسمت Nameservers دی ان اس های خود را به همراه آی پی های دی ان اس وارد کنید

مانند تصویر زیر از قسمت type گزینه cpanel را انتخاب کنید. سپس در قسمت username نام کاربری whm خود را وارد کنید.

برای وارد کردن رمز 2 روش وجود دارد : 1.وارد کردن رمز whm و 2 استفاده از Remote Access Key که توسط whm می توانید آن را ایجاد کنید. توسط Remote Access Key  می توانید بدون وارد کردن رمز از امکانات استفاده کنید و این مورد امنیت بیشتری دارد.

در صورت تمایل به استفاده از ssl تیک Secure را علامت بزنید.

برای ایجاد Remote Access Key ابتدا وارد whm شوید از قسمت Cluster/Remote Access روی گزینه Setup Remote Access Key کلیک کنید

و سپس روی دکمه  کلیک کنید.

اکنون سی پنل به whmcs شما وصل شده است. توجه داشته باشید در زمان ساخت محصول در تب Module Settings باید cpanel را انتخاب کنید و سپس امکانات هاست را وارد کنید.

برای استفاده از امکان ارتقاء (upgrade) باید پکیج ها را در سی پنل ساخته باشید و نام آنها را در همان قسمت وارد کنید.

 

لیست خطا های که ممکن است با آنها مواجه شوید :

You do not have permission to use Selected Package

شما به پکیج انتخاب شده دسترسی ندارید. در صورتی که نماینده هستید ممکن است نام پکیج شما بعد از نام کاربری شما باشد مانند : username_pack1 لطفا مطمئن شوید که نام پکیج را درست وارد کرده باشید. نام پکیج در زمان ساخت محصول وارد می شود.

Package Not Allowed or Exceeded Resource/Account Allocation

این خطا معمولا برای نمایندگان فروش می باشد و ممکن است شما در حال تلاش برای اکانت هاستی هستید که مانند امکانات پکیج نیست و غیر معتبر است. لطفا مطمئن شوید که نام پکیچ whm با تنظیمات محصول whmcs مطابقت داشته باشد.

Resellers are not permitted to create subdomains of the server’s main domain

1.هیچ دامنه ای انتخاب نشده است. مطمئن شوید که محصول دامنه داشته باشد. شما ممکن است به اجباری کردن وارد کردن دامنه در فرم سفارش نیاز داشته باشید. برای این کار از قسمت Setup > Product/Services > Edit اقدام کنید. 2.شما دسترسی لازم برای ایجاد اکانت با ساب دامین ندارید.

 Unable to validate setting for language: english

اگر با این خطا مواجه می شود. نسخه whmcs خود را به 4.2.1 و بالاتر ارتقاء دهید. api سی پنل بروز شده است.

ارسال نظر

1 × 1 =