محدودیت تعداد کارکتر در کوئری مطالب وردپرس

/ وبلاگ نیماد / مرکز آموزش / محدودیت تعداد کارکتر در کوئری مطالب وردپرس

در ادامه مجموعه آموزش‌های سیستم مدیریت محتوای وردپرس در این پست از بخش وبلاگ نیماد به نحوه ایجاد محدودیت تعداد کاراکتر در وردپرس می‌پردازیم.

گاها ممکنه در پروژه‌های طراحی سایت وردپرس باتوجه به استایل قالب طراحی شده، باکس‌هایی جهت نمایش آخرین مطالب سایت با ابعاد کوچک کار شده باشد و درصورتی که عنوان یک مطلب در کوئری وردپرس طولانی باشدف باعث بهم ریختگی قالب و استایل آن باکس خواهد شد.

برای رفع این مشکل با اعمال محدودیت تعداد کاراکتر در وردپرس در کوئری‌های مختلف می‌توان آن را مدیریت کرد و در بخش‌های عنوان مطلب (Title) / خلاصه مطلب (excerpt) و محتوای مطلب (content) با تعداد کاراکتر دلخواه محدود کنیم.

 

محدودیت تعداد کاراکتر در وردپرس

فهرست مطالب این صفحه

محدودیت تعداد کاراکتر در وردپرس

روش‌های مختلفی برای اعمال محدودیت تعداد کاراکتر در وردپرس، چه با نصب افزونه وردپرس و چه انجام تنظیمات در فایل Function قالب وجود دارد منتها در این پست به ساده‌ترین روش خواهیم پرداخت.

 

محدودیت تعداد کاراکتر در عنوان مطلب وردپرس

محدودیت تعداد کاراکتر در عنوان مطلب وردپرس

در صورتی که در کوئری نمایش مطالب وردپرس بخواهید تعداد کاراکترهای عنوان مطلب را محدود کنید از تکه کد زیر بجای تابع نمایش عنوان سایت در کوئری خود استفاده کنید.

<?php echo mb_strimwidth(get_the_title(), 0, 65, ' ...');?>

 

همانطور که در کد بالا مشاهده می‌کنید، تابع get_the_title دقیقا همان تابع نمایش عنوان مطلب است، منتها با mb_strimwidth این محدودیت تعداد کاراکتر روی آن اعمال شده است.

عدد 65 به معنای تعداد کاراکتری است که در نتیجه کوئری نمایش داده می‌شود بوده و این محدودیت را خودتان به دلخواه و نیازتان میتوانید کم یا زیاد کنید.

(…) استفاده شده در تکه کد بالا نیز در ادامه مطلب نمایش داده می‌شود، که این حس را به کاربر القا می‌کند که عنوان نوشته ادامه دارد.

یک مثال میزنیم تا این موضوع بیشتر برایتان جابیافتد.

فرض کنید ما یک مطلب با عنوان ” بهترین روش‌های طراحی سایت در کرمان ” داریم، که با توجه به باکسی که این مطلب را نمایش خواهیم داد کوچک بوده، قصد داریم این محدودیت تعداد کاراکتر در عنوان نوشته را اعمال کنیم.

درصورتی که به‌جای تابع نمایش عنوان نوشته کد بالا را استفاده کنیم، خروجی کار به صورت زیر خواهد بود.

بهترین روش‌های طراحی سایت …

 

محدودیت تعداد کاراکتر در خلاصه مطلب وردپرس

در صورتی که در کوئری نمایش مطالب وردپرس بخواهید تعداد کاراکترهای خلاصه مطلب را محدود کنید از تکه کد زیر بجای تابع نمایش خلاصه مطلب در کوئری خود استفاده کنید.

<?php echo mb_strimwidth(get_the_excerpt(), 0, 175, ' ...'); ?>

 

همانطور که در کد بالا مشاهده می‌کنید، تابع get_the_excerpt دقیقا همان تابع نمایش خلاصه مطلب است، منتها با mb_strimwidth این محدودیت تعداد کاراکتر روی آن اعمال شده است.

عدد 175 به معنای تعداد کاراکتری است که در نتیجه کوئری نمایش داده می‌شود بوده و این محدودیت را خودتان به دلخواه و نیازتان میتوانید کم یا زیاد کنید.

(…) استفاده شده در تکه کد بالا نیز در ادامه مطلب نمایش داده می‌شود، که این حس را به کاربر القا می‌کند که محتوای نوشته ادامه دارد.

 

محدودیت تعداد کاراکتر در محتوای مطلب وردپرس

در صورتی که در کوئری نمایش مطالب وردپرس و یا در صفحه Archive.php بخواهید تعداد کاراکترهای محتوای مطلب را محدود کنید و با کلیک کردن کاربر روی دکمه ادامه مطلب کل محتوا را مشاهده کند، از تکه کد زیر بجای تابع نمایش خلاصه مطلب در کوئری خود استفاده کنید.

<?php echo mb_strimwidth(get_the_content(), 0, 250, ' ...'); ?>

 

همانطور که در کد بالا مشاهده می‌کنید، تابع get_the_content عینا تابع نمایش محتوای مطلب است، منتها با mb_strimwidth این محدودیت تعداد کاراکتر روی آن درنظر گرفته شده است.

عدد 250 به معنای تعداد کاراکتری است که در نتایج کوئری نمایش داده می‌شود بوده و این محدودیت را خودتان به دلخواه و نیازتان میتوانید کم یا زیاد کنید.

 

برای اعمال محدودیت تعداد کاراکتر در وردپرس، میتوانید از افزونه limit post titles نیز استفاده کنید، منتها این روش بسیار کارآمدتر بوده، ضمن اینکه این افزونه حدود 7 سال است که آپدیت نشده است و ممکن است از لحاظ کارایی یا امنیت مناسب نباشد.

 

خب امیدواریم از این مینی آموزش استفاده کرده باشید، پس با این روش به ساده ترین حالت ممکن میتوانیم روی کاراکترهای کوئری وردپرس در عنوان، خلاصه و محتوای مطلب محدودیت دلخواهد را اعمال کنیم.

ارسال نظر

یک × چهار =