حل مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین

/ وبلاگ نیماد / مرکز آموزش / دایرکت ادمین / حل مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین

در این پست از وبلاگ نیماد به نحوه رفع خطای Failed to connect to port 2222 after 1002 ms: Couldn’t connect to server  و حل مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین خواهیم پرداخت.

حل مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین

فهرست مطالب این صفحه

مختصری درمورد whmcs 

برای اون دسته عزیزانی که در مورد whmcs آشنایی ندارند بایستی عرض کنم که whmcs یکی بهترین اسکریپ‌های مدیریت هاستینگ بوده، که می‌توان از مدیریت کاربران، سفارشات و سرورها و … را به عهده بگیرد.

این اسکریپت به قدری قدرتمند است که در سایر زمینه‌های کاری که نیاز به یک CRM قدرتمند دارند نیز میتوان استفاده کنند.

در whmcs این امکان وجود دارد که به سرور متصل شده و فرایندهای ساخت، انسداد و حذف اکانت در سرورها به صورت اتوماتیک صورت بگیرد، که در این آموزش به خطای متداولی که هنگام اتصال whmcs به سرورهای دایرکت ادمین رخ می‌دهد را بررسی خواهیم کرد.

حل مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین

مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین

این خطا ممکن است به دلیل چندین دلیل رخ دهد:

1- مشکل در تنظیمات سرور دایرکت ادمین: ممکن است تنظیمات سرور دایرکت ادمین صحیح نبوده و یا پورت مورد استفاده در اتصال توسط سرور مسدود شده باشد.

2- مشکل در تنظیمات فایروال: ممکن است فایروال سرور دایرکت ادمین یا فایروال سرور WHMCS اتصال را مسدود کرده باشد.

باید اطمینان حاصل شود که پورت مورد نیاز برای اتصال در فایروال باز شده باشد.

3- مشکل در تنظیمات WHMCS: ممکن است تنظیمات WHMCS برای اتصال به سرور دایرکت ادمین نادرست باشد.

باید اطمینان حاصل شود که نام کاربری، رمز عبور، آدرس سرور و پورت صحیح وارد شده باشد.

4- مشکل در شبکه: ممکن است مشکلی در شبکه بین WHMCS و سرور دایرکت ادمین وجود داشته باشد که باعث این خطا می‌شود.

بهتر است ابتدا تنظیمات سرور دایرکت ادمین و WHMCS را بررسی کرده و سپس فایروال های موجود را بررسی کنید. 

رفع خطای Failed to connect to port 2222

در پاراگراف قبل به صورت خلاصه و تیتر وار به دلیل بروز خطای رفع خطای Failed to connect to port 2222 after 1002 ms: Couldn’t connect to server در اتصال WHMCS به دایرکت ادمین توضیح دادم.

باتوجه به تجربیات چندساله کار با whmcs و مدیریت سرور این مشکل درصورتی اطلاعات سرور دایرکت ادمین را به درستی وارد کرده باشید، یا پورت 2222 در سروری که whmcs نصب است باز نیست و یا آی پی سرور whmcs در سرور دایرکت ادمین بلاک شده است و با بررسی این دو مورد به احتمال زیاد مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین رفع خواهد شد.

مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین
  1. وارد whm شده و در تنظیمات فایروال سرور در مسیر Home / Plugins / ConfigServer Security & Firewall در بخش TCP_IN و TCP_OUT پورت 2222 را قرار داده و آن را باز کنید. و یا میتوانید با دستور
  2. در صورتی پورت 2222 در سروری که whmcs نصب است باز است و یا با انجام مورد اول مشکل هنوز وجود دارد، آی پی سروری که whmcs نصب است را در سرور دایرکت ادمین در لیست سفید قرارداده تا مشکلتان رفع شود.

 Failed to connect to port 2222 after 1002 ms: Couldn't connect to server in whmcs

امیدوارم با توضیحات ارایه شده مشکلتان رفع شده باشد، چنانچه سوال یا مشکلی داشتین از طریق بخش نظرات سایت توسعه سامان نیماد با ما مطرح کنید.

سوالات متداول حل مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین

چگونه می‌توان تنظیمات سرور دایرکت ادمین را بررسی کرد؟

برای بررسی تنظیمات سرور دایرکت ادمین، بهتر است ابتدا از طریق مرورگر وب به پنل مدیریت سرور دایرکت ادمین وارد شوید و تنظیمات را بررسی کنید. بایستی توجه داشته باشین که پورت 2222 یا هر پورتی که سرور دایرکت ادمین دارد در هر دو سرور باز باشد.
همچنین آی پی سرور whmcs در سرور دایرکت ادمین در لیست سفید باشد.

چه کارهایی بایستی در فایروال سرور انجام داد تا مشکل حل شود؟

برای حل مشکل اتصال WHMCS به سرور دایرکت ادمین بایستی فایروال سروری که whmcs نصب است بررسی شود و از باز بودن پورت 2222 در فایروال سرور اطمینان حاصل کنید، یا پورت مورد نیاز برای اتصال را در فایروال باز کنید. برای اطمینان از صحت کارکرد فایروال، می‌توانید با تست باز بودن پورت‌ مطمين شوید.

۴. چگونه می‌توان تنظیمات WHMCS را بررسی کرد؟

برای بررسی تنظیمات WHMCS، در پنل مدیریت WHMCS، تنظیمات را بررسی کرده اطمینان حاصل کنید که نام کاربری، رمز عبور، آدرس سرور و پورت صحیح وارد شده باشد.

منظور از مشکل شبکه چیست؟

اطمینان از آپ بودن سرور دایرکت ادمین. و همچنین می‌توانید مسیر شبکه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ گونه مسدودی در مسیر شبکه وجود ندارد. همچنین می‌توانید از ابزارهای مختلفی مانند tracert برای پیدا کردن مسدودی در مسیر شبکه استفاده کنید.

نتیجه گیری

خب به پایان آمدیم 🙂 در این مقاله یادگرفتیم که چگونه مشکل اتصال whmcs به سرور دایرکت ادمین را رفع کنیم. دلایل مختلفی برای بروز این خطا وجود داشت که با تجربه‌ای که داشتیم، دو دلیل عمده بروز این مشکل که باز نبودن پورت سرور دایرکت ادمین (2222) در سروری که WHMCS نصب است و همچنین بلاک بودن آی پی سرور WHCS می‌باشد.

ارسال نظر

3 × 1 =